24Ракомет АНАЛИЗА

Стевче Алушовски за полуфиналниот натпревар меѓу Барселона и Киелце Прв полуфинален натпревар кој се игра во 15:15 и кој ќе го судат летонските судии Лицис и Столаровс. Натпр... More

„РЕТРОРАКОМЕТ“ со Стевче Алушовски

  ЕКСКЛУЗИВНО „РЕТРОРАКОМЕТ“ со Стевче Алушовски: Да успееме преку проектот „Страст за ракомет “ да направиме нови генерации врвни ракометари! 13 Титули во македонското ... More

Вардар беше одличен, Висла недопустливо слаба

Легендата на македонскиот ракомет, Стевче Алушовски, во улога на стручен аналитичар за ЕКИПА. Долгогодишниот репрезентативец, кој неодамна ја доби и врвната лиценца за тренер... More