„РЕТРОРАКОМЕТ“ со Стевче Алушовски

 

10804797_10204030202548580_279494979_o-1-640x3601ЕКСКЛУЗИВНО „РЕТРОРАКОМЕТ“ со Стевче Алушовски: Да успееме преку проектот „Страст за ракомет “ да направиме нови генерации врвни ракометари!
13 Титули во македонското првенство, 10 освоени Купови на Македонија, 245 настапи за репрезентацијата на Македонија, бројки кои говорат за величината на најдоброто македонско лево крило Стевче Алушовски. По својата плодна кариера која ја градеше на македонско тло, Алушовски остана во ракометот да го пренесе своето знаење на најмладите. Тоа беше повод за разговор со македонската легенда во „РЕТРОРАКОМЕТ“.
Ракометниот бастион Битола е местото од каде Стевче ја започнал својата ракометна приказна. Од секогаш ја сакал ракометната игра, а се започнало со првите средношколски денови.

Целосното интервју може да го најдете на следниот линк (кликни тука)